Sekretariat

Sekretariatet administrerer de daglige aktiviteter i Green Building Council Denmark.

Du er altid velkommen til at kontakte os. Find kontaktoplysninger nedenfor og læs mere om vores ansvarsområder.

Du kan også ringe til os på sekretariatets telefon: 36 72 10 20 eller sende en mail på: info@dk-gbc.dk 

 

Har du tekniske spørgsmål, så skriv til support@dgnb.dk

Mette Qvist

Direktør
Tlf: 61 72 10 20
E: mette.qvist@dk-gbc.dk

Lau Raffnsøe

Teknisk direktør
Tlf: 29 88 79 81
E: lau.raffnsoe@dk-gbc.dk

Thomas Fænø Mondrup

Teknisk konsulent
Tlf: 26 17 35 63
E: thomas.mondrup@dk-gbc.dk

Charlotte Falstrup

Teknisk konsulent, byområder
Tlf: 61 31 84 25
E: charlotte.falstrup@dk-gbc.dk

Mathilde Landgren

Teknisk konsulent
Tlf: +45 21 94 48 36
E: mathilde.landgren@dk-gbc.dk

Kristian Hebsgaard

Teknisk konsulent
Tlf: 3672 1020
E: kristian.hebsgaard@dk-gbc.dk

Maria Frøsig

Kursusansvarlig
Tlf: 51 24 03 74
E: maria.frosig@dk-gbc.dk

Line Lagoni Leonhard

Kommunikationsansvarlig
Tlf: 29 99 40 69
E: line.leonhard@dk-gbc.dk

Nathalie Francisca Henriksen

Teknisk konsulent
Tlf: 61 48 18 68
E: nathalie.henriksen@dk-gbc.dk

Trine Bentzen

Student Assistant | DGNB-projekter
Tlf: 36 72 10 20
E: trine.bentzen@dk-gbc.dk

Ida Svensson

Student Assistant
Tlf: 36 72 10 20
E: ida.svensson@dk-gbc.dk

Thilde Biehl

Student Assistent | DGNB projects
Tlf: 36 72 10 20
E: thilde.biehl@dk-gbc.dk

Christian Oettinger

Student Assistant | Bygninger i drift
Tlf: 36 72 10 20
E: christian.oettinger@dk-gbc.dk

Rasmus Strandgård Juul Jensen


Tlf: 36 72 10 20
E: rasmus.jensen@dk-gbc.dk

Susanne Stryander

Økonomi- og Medlemsansvarlig
Tlf: 2167 6701
E: susanne.stryander@dk-gbc.dk