Sekretariat

Sekretariatet administrerer de daglige aktiviteter i Green Building Council Denmark.

Du er altid velkommen til at kontakte os. Find kontaktoplysninger nedenfor og læs mere om vores ansvarsområder.

Du kan også ringe til os på sekretariatets telefon: 36 72 10 20 eller sende en mail på: info@dk-gbc.dk 

 

Mette Qvist

Direktør
Tlf: 61 72 10 20
E: mette.qvist@dk-gbc.dk

Lau Raffnsøe

Teknisk direktør
Tlf: 29 88 79 81
E: lau.raffnsoe@dk-gbc.dk

Rasmus Olsen

Marketing & PR
Tlf: 6131 4312
E: rasmus.olsen@dk-gbc.dk

Thomas Fænø Mondrup

Teknisk konsulent
Tlf: 26 17 35 63
E: thomas.mondrup@dk-gbc.dk

Trine Bentzen

Student Assistant: DGNB-projekter
Tlf: 36 72 10 20
E: trine.bentzen@dk-gbc.dk

Pernille Poulsen

Projektleder
Tlf: 36721020
E: pernille.poulsen@dk-gbc.dk

Ida Svensson

Student assistant
Tlf: 36 72 10 20
E: ida.svensson@dk-gbc.dk